top of page

F.A.Q.

Často kladené otázky.

 • Jak si tě bookneme?
  Jednoduše. Napište, o co máte zájem. Určitě nezapomeňte zmínit datum svatebního focení. Budu se vám snažit odpověď co nejdříve.
 • Kde všude fotíš svatby?
  Fotografie nemá hranice. Ať už se jedná o dobrodružnou svatbu na horách nebo svatbu s přáteli ve stodole. Vaši svatbu vyfotím kdekoliv, jezdím po celé republice i do zahraničí. Ráda za vámi přijedu kdekoliv.
 • Můžeme se potkat dřív než si tě bookneme abychom se poznali a zjistili zda si vzájemně sedneme?
  Samozřejmě! Moc ráda se s vámi setkám. Naše setkání bude uvolněné a přátelské nad šálkem kávy nebo čaje. Pokud se nám nepovede sejít osobně, můžeme zavolat přes Skype nebo Facetime. Promluvíme si o všech detailech a vy se rozhodnete, který svatební balíček bude vyhovovat vašim přáním. Schůzka je nezávazná, protože chci, abyste si vybrali fotografa, se kterým se budete cítit skvěle. :)
 • Jakým stylem fotíš?
  ​Pohodově, uvolněně a citlivě. Celý den dokumentuju s lehkostí, vše zachycuji tak, jak se to stalo, přirozeně. Abych mohla vytvořit nezapomenutelné vzpomínky, je důležité, abychom se poznali a cítili se spolu dobře. Svatební den je jedinečný a má své kouzlo. Je jen váš, a proto si ho udělejte po svém.
 • Fotíš taky malé intimní a rodinné svatby nebo svatby ve dvou/elopement?
  Ano, fotím a moc ráda! Malé svatby jsou kouzelné, protože jste spolu v kruhu svých nejbližších nebo spolu jen vy dva. Pokud si nevíte rady jak na to, napište mi, ráda vám předám své zkušenosti.
 • Jak dlouho s námi na svatbě zůstaneš?
  Záleží na vašem přání. Moje přítomnost na svatbě se odvíjí od vámi vybraného balíčku. Pokud se ve svatební den rozhodnete, abych zůstala déle, není to problém. Stačí říct a moc ráda s vámi zůstanu, jak dlouho si budete přát.
 • Kolik svatebních fotografií od tebe dostaneme a jak svatební fotky obdržíme?
  Je to závislé na tom, jaký balíček jste si vybrali, a co vše se v průběhu svatebního dne odehraje. Obvykle odevzdávám od 300 do 700 upravených fotografií. První obdržíte slideshow, abyste si mohli připomenout svatební den. Poté, své fotografie obdržíte v zabezpečené online galerii, kterou můžete sdílet se svými blízkými. Všechny fotografie obdržíte také na USB flashdisku, který k vám dorazí na závěr v krásném balíčku s několika tištěnými fotografiemi a malým poděkováním.
 • Za jak dlouho obdržíme naše fotografie?
  Svatební fotografie obdržíte obvykle do 4–10 týdnů od svatebního dne. Párové a rodinné fotografie odevzdávám do 2–4 týdnů.
 • Pomůžeš nám s plánováním?
  Samozřejmě, moc ráda vám s čímkoliv pomůžu! Budu tady pro vás od vyhledávaní svatebního místa, doporučení dodavatelů, dolaďování časových harmonogramů a pod. Jsem vám k dispozici po celou dobu plánování svatby. Stačí mi napsat nebo zavolat.
 • Co když bude pršet nebo bude špatné počasí?
  Pokud by pršelo a jste dobrodružný pár, můžeme vyrazit fotit v dešti. :) Nebo můžeme počkat až déšť ustane či vyhledat krásné vnitřní místo pro svatební párové focení a taky pro skupinové focení. Pokud byste však chtěli svatební portréty v krásném počasí, dám vám možnost si zarezervovat posvatební párové focení za super cenu.
 • Co když budeme muset změnit datum svatby nebo párového focení?
  Ve svatební smlouvě jsou jasně definované podmínky změny či zrušení termínu svatby. Doposud jsem s klienty vše, bez problémů, vyřešila. O všech podrobnostech budete předem informování, proto vás nečekají žádná překvapení. Pro jiná focení, pokud budete muset termín posunout (nemoc, špatné počasí,…), domluvíme náhradní termín bez dodatečných nákladů.
 • Nabízíš možnost focení zásnub?
  Ano! Jsem velkou fanynkou tohoto focení. Pokud se rozhodnete překvapit svou milou zásnubním focením, ráda vám pomohu naplánovat tajné zásnuby. :) Zásnubní nebo předsvatební focení je skvělý způsob, jak se lépe poznat a oťukat si vzájemnou spolupráci, nebo získat neformální a uvolněné fotky např. pro svatební pozvánky.
 • Nabízíš možnost tisku fotografií a fotoknih?
  Ano! Nabízím samotný tisk fotografií, fotoknih nebo tradičních fotoalb, které jsou vyráběné ručně.
 • Kde máš sídlo? Cestuješ kvůli elopementům, svatbám nebo párovému focení?
  Sídlím v Ostravě, ale kvůli focení cestuji po celé republice i za její hranice. Focení mě zavedlo na Slovensko, kde fotím často, do Polska, Rakouska, Anglie a Itálie.
 • Upravuješ všechny fotky?
  Ano, všechny mé fotografie projdou postprocesem. Fotografie výrazně neretušuji, avšak drobné nerovnosti pleti upravuji tak, aby nenarušily vaši osobnost. Jak takové fotografie vypadají najdete na blogu.
 • Mohu tvé fotografie, které mi odevzdáš ještě dál upravovat?
  Věřím, že si fotografa vybíráte na základě jeho práce, která se vám líbí. Všechny fotografie podléhají autorskému zákonu a já, jako autor fotografie, nesouhlasím s jakoukoli další úpravou mé práce. Je to stejné, jako kdybyste si koupili obraz a doma si jej přemalovali. Obraz si kupujete právé proto, že se vám líbí takový, jaký je.
 • Používáš blesk či jiné osvětlení?
  Celý den fotím v přirozeném světle. Do světelných podmínek nijak nezasahuji, a to ani v případě, že se přípravy či obřad odehrává na tmavším místě. Zachovávám autenticitu místa a prostředí. Blesk je narušitel, který výrazně narušuje přirozenost, a proto si s ním pomáhám jedině večer, když na taneční parket padne tma.
 • Poskytuješ fotky ve formátu .RAW?
  Tento formát nikdy neposkytuji. V dnešní digitální době můžeme fromát .RAW považovat za nedomalovaný obraz. Není profesionální odevzdávat nehotovou práci. Svým klientům vždy dávám kompletní produkt.
 • Před foťákem necítíme komfortně. Je to v pořádku?
  Já taky ne, takže vás naprosto chápu. :) Slibuji, že samotné focení bude příjemné a uvolněné. Když jste sami sebou, mohou vzniknout ty nejlepší fotografie. Dovolte mi proto vymyslet nejlepší úhly a přirozené pózy, abyste se na fotkách sami sobě líbili.
 • Budeme u tebe chráněni smlouvu o svatebním focení?
  Smlouvu se snoubenci uzavírám pokaždé. Jsem přesvědčena, že je to férová ochrana obou stran. Se smlouvou mají snoubenci jistotu profesionálního přístupu, mají záruku dodání kvalitních fotek v domluveném termínu. Tzn. že fotky, které si snoubenci objednali určitě dostanou. Smlouva vychází z obchodního zákoníku a z autorského zákona. Pokud potřebujete něco vysvětlit, můžeme si zavolat a probrat vše osobně. :)
 • Na tvých stránkách vidím jen svatební a párové fotky… Fotíš i rodiny?
  Ano! Pravidelně a moc ráda fotím rodiny. Rodiny fotím lifestylovým stylem, buď v přírodě, nebo u vás doma. Portfolio a ceny najdete na www.rodinneokamziky.com
 • Pomůžeš nám vybrat oblečení na párové či rodinné focení?
  Nejdůležitější je, abyste se cítili pohodlně a sami sebou. Doporučuji vyhnout se zářivým barvám, velkým potiskům a vzorům. Zemité, neutrální barvy vypadají vždy skvěle v jakékoli krajině. Pro všechny své klienty mám pár triků, jak na to. :)
 • Publikuješ všechny fotografie na svém blogu?
  Ne, na blogu nepublikuji všechny fotografie. To, co ukazuji online, je jen část mého focení.

Obchodní podmínky najdete zde.

bottom of page