top of page

Zkušenosti, přístup, nabídka a FAQ

Jsem dokumentární svatební fotografka. Na kontě mám více než 150 nafocených svateb a léta zkušeností, které můžete využít při plánovaní svatby. Pravidelně navštěvuji mezinárodní fotografické workshopy a vzdělávací akce. Znám spoustu tipů a triků, které vám ulehčí plánování, ušetří čas a navodí pohodovou a nenucenou atmosféru.

Celý svatební den jsem v roli neviditelného pozorovatele, fotografa a přítele, na kterého se můžete spolehnout. Společným focením vás pohodově provedu a pokud budete potřebovat pomocnou ruku, budu vám stát po boku. Věnuji pozornost emocím, drobným detailům a jednotlivým příběhům. Kolem vás se odehrává spousta drobností, které dotvářejí atmosféru vašeho svatebního dne a byla by škoda o tyto momenty přijít. Nevěřím, že se dá celý svatební den zachytit na pouhých 200 fotografiích.

Proto ode mne dostanete fotek mnohem více, aby vše bylo dokonalé.

Svatba + Elopement

Každá svatba je jedinečná a neopakovatelná. Plná emocí a příběhů ukrytých mezi řádky. 

Zasloužíte si mít krásné fotografie, ke kterým se budete rádi vracet.

Ceny od 16.000 Kč, pro malinké svatby individuálně.

Co dostanete

  • Neomezené předsvatební konzultace

  • Pomoc při hledání ideálních míst na focení

  • Doporučení na super dodavatele

  • Všechny fotografie se standardní retuší

  • První soukromé fotografie během pár dnů

  • Všechny fotografie v soukromé galerii chráněné heslem

  • Dodání fotografií v plném rozlišení a v rozlišení pro sociální sítě

  • Neomezené stahování fotografií

  • Možnost zakoupení tradičního fotoalba, které nikde jinde nenajdete

NAPIŠTE MI A REZERVUJTE SI SVÉ DATUM

Verca&Petr (155 of 219)_websize.jpg

Jaké jsou další kroky

hory_ikony-03.png
1. Napište mi email

Nejdříve mi napište email o tom kdo jste, jaká je vaše představa o svatbě, vaše místo svatby a nezapomeňte zmínit i datum.

2. Pošlu vám nabídku

Zašlu vám email, kde najdete všechny důležité informace a cenovou nabídku.

3. Schůzka

Spolu naplánujeme osobní nebo online schůzku, abychom se lépe poznali, zjistili, zda si sedneme a vy měli prostor se ptát na věci,

které vás zajímají.

4. Rezervujte si své datum

K oficiální rezervaci termínu je potřebná podepsaná smlouva a úhrada rezervačního poplatku ve výši 30% z ceny svatebního focení.

5. Dám vám neomezené konzultace a podporu pří plánování

Po rezervaci termínu máte možnost využít mé letité zkušenosti s focením svateb. Pokud budete chtít, pomůžu vám s časovým harmonogramem, dám vám tipy jak udělat svatbu uvolněnou a doporučím vám skvělé dodavatele.

6. Svatební den

Všechno fotím. V průběhu obřadu zůstávám potichu a snažím se být neviditelná, abych zachytila vše tak, jak se odehrává. Hledám neopakovatelné momenty a v případě, že mne budete potřebovat, budu tam. Provedu vás focením nenuceně a pohodově.

7. Vaše fotografie

Pár dnů od svatby vám zašlu první fotografie. Celou fotogalerii obdržíte během 4–10 týdnů, podle vytížení svatební sezony.

párové + předsvatební + rodinné

Každý jsme jedinečná osobnost, a proto ke každému z vás přistupuji individuálně. Můžeme vyrazit na procházku do lesa, na hory či do města nebo můžeme fotit u vás doma.

Rodinné portfolio – www.rodinneokamziky.com

mini.

 

45 min focení

10 upravených fotografií  

fotografie obdržíte elektronicky

v zabezpečené online galerii 

konzultace před focením

služba má hodnotu

2.490.-

klasik.

 1 hodinu focení

20 upravených fotografií  

fotografie obdržíte elektronicky

v zabezpečené online galerii 

konzultace před focením

služba má hodnotu

3.490.-

komplet.

1,5 hodiny focení

30 upravených fotografií  

slideshow z vybraných fotografií

fotografie obdržíte elektronicky

v zabezpečené online galerii 

konzultace před focením

služba má hodnotu

4.490.-

Klienti si své fotografie vybírají sami. Každá další fotografie 100,-

Ceny nezahrnují cestovní náklady. V případě vzdálenějších lokalit od Ostravy jsou cestovní náklady 8 Kč/km
nebo dle individuální domluvy. Pokud si nejste jisti, neváhejte mne kontaktovat.

I really recommend Renata! We had a photo session in mountains and she was very helpful from the beginning on! She helped us to pick a nice sport, she organised the transfer and all the important details. She guided us through the photosession in very natural way. With her you really feel like beeing on a trip not like on photosession. And the best are the beautiful pictures! They are just breathtaking!
 
Petra & Mario

fotoeditorial-143_websize.jpg

Milá slova

FAQ

Jak si tě bookneme?

Jednoduše mi napište o co máte zájem.

Určitě nezapomeňte zmínit datum svatebního focení. Budu se vám snažit odpověď co nejdříve.

Kde všude fotíš svatby?

Fotografie nemá hranice. Ať už se jedná o dobrodružnou svatbu na horách nebo svatbu s přáteli ve stodole. Vaši svatbu vyfotím kdekoliv, jezdím po celé republice i do zahraničí. Ráda za vámi přijedu kdekoliv.

Můžeme se potkat dřív než si tě bookneme abychom se poznali a zjistili zda si vzájemně sedneme?

Samozřejmě! Moc ráda se s vámi setkám. Naše setkání bude uvolněné 

a přátelské nad šálkem kávy nebo čaje. Pokud se nám nepovede sejít osobně, můžeme zavolat přes Skype nebo Facetime. Promluvíme si o všech detailech

a vy se rozhodnete, který svatební balíček bude vyhovovat vašim přáním. Schůzka je nezávazná, protože chci abyste si vybrali fotografa, se kterým se budete cítit skvěle. :)

Jakým stylem fotíš?

Pohodově, uvolněně a citlivě. Celý den dokumentuju s lehkostí, vše zachycuji tak, jak se to stalo, přirozeně. Abych mohla vytvořit nezapomenutelné vzpomínky, je důležité, abychom se poznali a cítili se spolu dobře. Svatební den je jedinečný a má své kouzlo. Je jen váš, a proto si ho udělejte po svém.

Fotíš taky malé intimní a rodinné svatby nebo svatby ve dvou/elopement?

Ano, fotím a moc ráda! Malé svatby jsou kouzelné, protože jste spolu v kruhu svých nejbližším nebo spolu jen vy dva. Pokud si nevíte rady jak na to, napište mi, ráda vám předám své zkušenosti. 

Jak dlouho s námi na svatbě zůstaneš?

Záleží na vašem přání. Moje přítomnost na svatbě se odvíjí od vámi vybraného balíčku. Pokud se ve svatební den rozhodnete, abych zůstala déle, není to problém. Stačí říct a moc ráda s vámi zůstanu, jak dlouho si budete přát.

Kolik svatebních fotografií od tebe dostaneme a jak svatební fotky obdržíme?

Je to závislé na tom jaký balíček jste si vybrali a co vše se v průběhu svatebního dne odehraje. Obvykle odevzdávám od 300 do 700 upravených fotografií. První obdržíte slideshow, abyste si mohli připomenout svatební den. Poté své fotografie obdržíte v zabezpečené online galerii, kterou můžete sdílet se svými blízkými. Všechny fotografie obdržíte také na USB flashdisku. který k vám dorazí na závěr v krásném balíčku s několika tištěnými fotografiemi a malým poděkováním.

Za jak dlouho obdržíme naše fotografie?

Svatební fotografie obdržíte obvykle do 4–10 týdnů od svatebního dne. Párové a rodinné fotografie odevzdávám do 2–4 týdnů.

Pomůžeš nám s plánováním?

Samozřejmě vám moc ráda  s čímkoliv pomůžu! Budu tady pro vás od vyhledávaní svatebního místa, doporučení dodavatelů, dolaďování časových harmonogramů,…. Jsem vám k dispozici po celou dobu plánování svatby. Stačí mi napsat nebo zavolat.

Co když bude pršet nebo bude špatné počasí?

Pokud by ve váš svatební den pršelo a jste dobrodružný pár, tak můžeme vyrazit fotit v dešti. :) Můžeme také počkat až déšť ustane nebo se zmírní, nebo vyhledat krásné vnitřní místo pro svatební párové focení a taky pro skupinové focení. Pokud byste však chtěli svatební portréty v krásném počasí, dám vám možnost si zarezervovat zlevněné posvatební párové focení.

Co když budeme muset změnit datum svatby nebo párového focení?

Ve svatební smlouvě jsou jasně definované podmínky změny či zrušení termínu svatby. Doposud jsem s klienty vše bez problémů vyřešila. O všech podrobnostech budete předem informování, proto vás nečekají žádná překvapení. Pro jiná focení, pokud budete muset termín focení posunout (nemoc, špatné počasí,…), tak domluvíme náhradní termín bez dodatečných nákladů.

Nabízíš možnost focení zásnub?

Ano! Jsem velkou fanynkou tohoto focení. Pokud byste se rozhodli zásnubním focením svou milou překvapit, ráda pomůžu vám naplánovat tajné zásnuby. :) Zásnubní nebo předsvatební focení je skvělý způsob jak se lépe poznat a oťukat si vzájemnou spolupráci, nebo získat neformální a uvolněné fotky např. pro svatební pozvánky. 

Nabízíš možnost tisku fotografií
a fotoknih?

Ano! Nabízím samotný tisk fotografií, ručně vyráběných fotoknih nebo tradičních fotoalbumů, které jsou taky vyráběné ručně. Když se domluvíme, pošlu vám více informací. Na naši první schůzku přinesu ukázky, abyste si je mohli prohlédnout.

Kde máš sídlo? Cestuješ kvůli elopementům, svatbám nebo párovému focení?

Sídlím v Ostravě, ale kvůli focení cestuji po celé republice i za její hranice. Focení mě zavedlo na Slovensko, kde fotím často, do Polska, Rakouska, Anglie a Itálie.

Proč nejsou tvé ceny svatebního focení veřejné?

Každá fotografie je originál, která vytváří vaše vzpomínky a hodnotu vzpomínek nelze vyčíslit. Proto nechci, abyste se pro mne rozhodli jen na základě čísla na webu. Jsem přesvědčena o tom, že dokážu zachytit okamžiky vašeho dne tak, jak jste je prožívali – se štěstím, radostí, láskou a přáteli.

Upravuješ všechny fotky?

Ano, všechny mé fotografie projdou postprocesem. Fotografie výrazně neretušuji, avšak drobné nerovnosti pleti upravuji tak, aby nenarušily vaši osobnost. Jak takové fotografie vypadají najdete na blogu.

Mohu tvé fotografie, které mi odevzdáš ještě dál upravovat?

Věřím, že si fotografa vybíráte na základě jeho práce, která se vám líbí. Všechny fotografie podléhají autorskému zákonu a já jako autor fotografie nesouhlasím s jakoukoli další úpravou mé práce. Je to stejné, kdybyste si koupili obraz a doma si jej přemalovali. Obraz si kupujete právé proto, že se vám líbí takový jaký je.

Používáš blesk či jiné osvětlení?

Celý den fotím v přirozeném světle. Do světelných podmínek nijak nezasahuji, a to ani v případě, že se přípravy či obřad odehrává na tmavším místě. Zachovávám autenticitu místa a prostředí. Blesk je narušitel, který výrazně narušuje přirozenost, a proto si s ním pomáhám jedině večer, když na taneční parket padne tma.

Poskytuješ fotky ve formátu .RAW?

Tento formát nikdy neposkytuji. V dnešní digitální době můžeme fromát .RAW považovat za nedomalovaný obraz. Není profesionální odevzdávat nehotovou práci. Svým klientů vždy dávám kompletní produkt.

Opravdu se před foťákem necítíme moc komfortně. Je to v pořádku?

Já taky ne, takže vás naprosto chápu. :) Slibuji, že samotné focení bude příjemné a uvolněné. Když jste sami sebou, vzniknout ty nejlepší fotografie. Dovolte mi proto vymyslet nejlepší úhly a přirozené pózy, abyste se na fotkách sami sobě líbili.

Budeme u tebe chráněni smlouvu o svatebním focení?

Smlouvu se snoubenci uzavírám pokaždé. Jsem přesvědčena, že je to férová ochrana obou stran. Se smlouvou mají snoubenci jistotu profesionálního přístupu, mají záruku dodání kvalitních fotek v domluveném termínu. Tzn. že fotky, které si snoubenci objednali určitě dostanou. Smlouva vychází z obchodního zákoníku a z autorského zákona. Pokud potřebujete něco vysvětlit, můžeme si zavolat a probrat vše osobně. :)

Na tvých stránkách vidím jen svatební a párové fotky… Fotíš i rodiny?

Ano! Pravidelně a moc ráda fotím rodiny. Rodiny fotím lifestylovým stylem, buď v přírodě, nebo u vás doma. Pro rodinná focení mám samostatný web, kde najdete všechny informace. www.rodinneokamziky.com

Pomůžeš nám vybrat oblečení na párové či rodinné focení?

Nejdůležitější je, abyste se cítili pohodlně a sami sebou. Doporučuji vyhnout se zářivým barvám, velkým potiskům a vzorům. Zemité, neutrální barvy vypadají vždy skvěle v jakékoli krajině. Pro všechny své klienty

mám pár triků, jak na to. :)

Publikuješ všechny fotografie na svém blogu?

Ne, na blogu nepublikuji všechny fotografie. To, co ukazuji online, je jen část mého focení. 

bottom of page