otázky

Jak si tě bookneme?


Stačí mi napsat, o co máte zájem. Pokud se jedná o svatební focení, prosím vyplňte tento formulář.
Proč nejsou tvé ceny svatebního focení veřejné?


Každá fotografie je originál, která vytváří vaše vzpomínky a hodnotu vzpomínek nelze vyčíslit. Proto nechci, abyste se pro mne rozhodli jen na základě čísla na webu. Jsem přesvedčena o tom, že dokážu zachytit okamžiky vašeho dne tak, jak jste je prožívali – se štěstím, radostí, láskou a přáteli.
Kde všude fotíš svatby?


Úplně všude. Ať už se jedná o dobrodružnou svatbu na horách nebo svatbu s přáteli ve stodole. Vaši svatbu vyfotím kdekoliv, jezdím po celé republice i do zahraničí. Ráda za vámi přijedu kdekoliv.
Používáš blesk či jiné osvětlení?


Celý den fotím v přirozeném světle. Do světelných podmínek nijak nezasahuji, a to ani v případě, že se přípravy či obřad odehrává na tmavším místě. Zachovávám autenticitu místa a prostředí. Blesk je narušitel, který výrazně narušuje přirozenost, a proto si s ním pomáhám jedině večer, když na taneční parket padne tma.
Proč si nemůžeme booknout pouze určitý počet hodin?


Svatba je událost na kterou chcete vzpomínat jako na celek, ne jen na pár určitých chvil. Nikdo nechce začít koukat na film od prostředka a skončit před koncem. Proto beru váš den je jako příběh, který začíná přípravami a končí večerní zábavou.
Upravuješ všechny fotky?


Ano, všechny mé fotografie projdou postprocesem. Fotografie neretušuji, avšak drobné nerovnosti pleti upravuji tak, aby nenarušily vaši osobnost. Jak takové fotografie vypadají najdete na blogu.
Fotíš taky malé svatby jen ve dvou/elopement?


Ano, fotím a velmi ráda! Mají své kouzlo, protože jste spolu a sami. Pokud si nevíte rady jak na to, napište mi, ráda vám předám své zkušenosti. Jak takový elopement/dobrodružná svatba vypadá najdete tady.
Jakým stylem fotíš?


Pohodově, uvolněně a citlivě. Celý den dokumentuju s lehkostí, vše zachycuji tak, jak se to stalo, přirozeně. Abych mohla vytvořit nezapomenutelné vzpomínky, je důležité, abychom se poznali a cítili se spolu dobře. Svatební den je jedinečný a má své kouzlo. Je jen váš, a proto si ho udělejte po svém.
Poskytuješ fotky ve formátu .RAW?


Tento formát nikdy neposkytuji. V dnešní digitální době můžeme fromát .RAW považovat za nedomalovaný obraz. Není profesionální odevzdávat nehotovou práci. Svým klientů vždy dávám kompletní produkt.
Mohu tvé fotografie, které mi odevzdáš ještě dál upravovat?


Věřím, že si fotografa vybíráte na základě jeho práce, která se vám líbí. Jako autor fotografie nesouhlasím z jakoukoli další úpravou mé práce. Je to stejné, jako když si koupíte obraz a doma si jej přemalujete. Obraz si kupujete právé proto, že se vám líbí takový jaký je.
Poskytuješ smlouvu ke svatebnímu focení?


Smlouvu se snoubenci uzavírám pokaždé. Jsem přesvědčena, že je to férová ochrana obou stran. Se smlouvou mají snoubenci jistotu profesionálního přístupu, mají záruku dodání kvalitních fotek v domluveném termínu. Tzn. že fotky, které si snoubenci objednali určitě dostanou. Smlouva vychází z obchodního zákonníku a z autorského zákona. Pokud potřebujete něco vysvětlit, můžeme si zavolat a probrat vše osobně. :)