top of page

What to Wear Guide

wtw-4.jpg

Pojďme na to!

Vím, že je velké dilema, vybrat správné oblečení na focení. Zde je několik rad, které jsem dala dokupy, abych Vám výběr trochu ulehčila. Hlavní je, abyste vypadali skvěle jeden pro druhého. Fotky jsou zaměřeny na Vás a Vaši lásku, ne na to, co máte na sobě. Přiznávám, nejsem žádný módní guru. Nejraději nosím černé tričko a tenisky, takže je velká šance, že máte mnohem lepší styl než já. :)

Vše, co je v tomto průvodci jsou mé zkušenosti, které jsem sesbírala během předešlých focení. Jsou to pouze rady, které vám mohou pomoci, nikoli nutná pravidla. Můžete přijít v čemkoliv chcete, protože mi jde jen o Vás a o to, abyste byli šťastní.

 

Nejvíc chci, abyste vypadali jako Vy, abyste byli co nejpřirozenější. Nemějte strach, že když nebudete postupovat dle těchto rad, focení bude stát za starou bačkoru. Buďte sami sebou. Hodně lidí se snaží koupit si před focením nové oblečení, což nemusí vždy být ideální volba. Oblečte si to, co běžně nosíte, abyste se cítili komfortně. Vyberte si z toho, co máte již ve svém šatníku a co máte rádi. Seprané džíny a bíle tričko? Perfektní. Hodně mých klientů půjde zkusit koupit nové, “hezčí”, oblečení. Je to naprosto v pořádku. Avšak někdy můžou trochu zalitovat, že se na focení necítí úplně sami sebou. Navíc, muži nejsou takoví, že by si oblékli nažehlenou košili a polobotky pokud běžně nosí flanelky a conversky. Slibuji, že budete mnohem šťastnější, když se budete cítit fajn. Především je celé focení o Vás dvou, takže pokud milujete roztrhané džíny, tak si je klidně vemte! Pokud to reprezentuje to kým jste, je to v pořádku.

Tady je pár rad, které Vám pomohou, pokud se cítíte ztraceni v tom,

co si obléknout:

Jestli si nejste jisti, doporučuji přinést 2–3 možnosti. Jako jednu z možností zvolte např. neutrální svetr či tričko. Na místě Vám ráda poradím, co se nejvíc hodí pro dané prostředí. Při focení se soustředím na Vás, ne na žádné rozptýlení, kterým může být Váš outfit. Zvolte takové věci, ve kterých se budete cítit krásní a v pohodě!

 

Prosím, nenoste s sebou celý svůj šatník. Trvalo by věčnost se v něm probrat a ubírali bychom si čas ze samotného focení. Většinou si lidi přinesou 2 kalhoty, 2–3 topy a 2–3 mikiny či svetry. Pak si můžete přinést šaty, doplňky, vestu apod. V závislosti na tom, kde budeme fotit předpokládejte, že se budete převlíkat v kufru auta nebo u cesty. Jestli to pro Vás není úplně komfortní, nevadí, stačí, když si přinesete jeden outfit! Klidně mi pošlete pár fotek dostupných možností a předem jeden společně vybereme.

Ujistěte se, že to dává smysl.

 

Zvažte to, kde budeme fotit na jakých místech a v jakých podmínkách. Pokud se chystáme na hory a pěší turistiku, vemte si pevné boty, abyste si nezvrtli kotník. Naopak, když budeme fotit na pláži, boty by vypadaly divně. Na sněhu se zase nehodí, mít na sobě slip-on boty. Když je venku zima, je lepší si obléct více vrstev a teplé oblečení s teplými ponožkami a botami. Je důležité si uvědomit, že focení trvá 1-2 hodiny, při pěší turistice i déle a nebylo by úplně dobré, kdybyste po celou dobu mrzli. 

Naopak, když bude horko, vezměte si oblečení,

které dýchá a větrá, ať se zbytečně nepotíte.

Ciťte se pohodlně.

Se správně zvoleným oblečením, ze správného materiálu, které vás nebude omezovat, máte napůl vyhráno. Nejen kvůli teplotám, ale také proto, abyste se mohli volně pohybovat. Oblečení by vás nemělo omezovat. Pokud budete mít úplně nové džíny, můžou Vás stahovat a budete na to stále myslet. V nedobře padnoucím oblečení můžete být rozhození a nebudete se cítit úplně v pohodě. Nikdo se nechce neustále ujišťovat, zda je vše na svém místě. Věřte mi,

na fotkách by to vše bylo vidět. Doporučuji si přinést oblečení, které máte již odzkoušené, aby bylo co nejpohodlnější. Mám ráda, když si klienti přinesou oblečení či doplňky, které mohou vlát

ve větru, protože to dodá fotce dynamiku

a energii. Vypadá to skvěle!

POHYB

Vítr si zamilujete!

48199658821_a858098de5_o.jpg

Barvy

Obvykle doporučuji držet se neutrálních a zemitých barevných tónů. Neutrální barvy neznamenají jen šedou, černou, bílou a hnědou. Například místo klasické zelené volte pastelovou, měkkou lesní zelenou nebo také tmavě zelenou. Místo žluté zvolte hořčicově žlutou, místo červené zvolte tmavou kaštanově červenou, dobře také vypadají tmavě modrá, pálená oranžová, béžová nebo khaki a pod.  Držte se dál od křiklavých, svítivých a rušivých barev.

Doporučuji si dávat pozor na červenou, oranžovou

a růžovou – tyto barvy házejí stíny na pleť a světlý tón pleti je pak načervenalý. Tyto barvy se spíše

hodí k olivovému odstínu pleti nebo k tmavší pleti.

Pokud se stále cítíte ztraceni, podívejte se na některé z mých barevných galerií na pinterestu!

48263474376_9fa05b8f92_o.jpg

Vzory

Vyhněte se velkým, hlasitým, robustním a šíleným vzorům.

Čím menší nebo jemnější vzor, tím lepší! Pokud je vzor příliš hlasitý, odvádí pozornost. Flanelky jsou u mě vždycky ano (možná proto, že jich mám pár ve skříni!). 

Obvykle se snažím, vyhnout se spárování příliš mnoha vzorů dohromady, protože na fotografiích působí často hekticky

a rozptylují pozornost od Vás. Rozhodně nedoporučuji trička

s kresleným obrázkem nebo velkým logem, protože často působí infantilně či vulgárně.

Dříve než vyrazíme fotit, nezapomeňte si oblečení přežehlit.

Make-up + Vlasy

Má první a nejdůležitější rada je – buďte přirození. Upravte se tak, jak jste zvyklí a jak se cítíte dobře. Lehkým denním líčením určitě nic nezkazíte. Pokud běžně make-up nepoužíváte, určitě to s ním nepřehánějte.

Mnoho lidí se mě ptá, zda by si měli nechat vlasy a make-up udělat profesionálem. Moje odpověď vždy zní: „Jestli se tak budete cítit nejlépe, tak ano.“ Rozhodně si ale nemyslím, že je to nutné! Sama bych radši vypadala jako “já” než jako moje superstar verze. Může se stát, že Vám vlasy či make-up nesedne, nebudete cítit komfortně a nakonec si make-up

v průběhu focení setřete a vlasy převážete. Pokud ale chcete, aby Vaše vlasy a make-up byly dokonalé, neváhejte,

a nechejte si ho udělat od profíka. Koneckonců, Vy se musíte cítit perfektně a komfortně. Když se pro profi styling rozhodnete, nechte si jej udělat před focením, ať je čerstvý a šmrncovní. 

 

Pokud máte světlou pleť a chcete vypadat na fotce opálení, není dobrý nápad se narychlo natřít samoopalovákem nebo skočit před focením do solárka. Přemýšlejte, použijte ověřené techniky. Nikdo nechce mít vzhled ala umpa-lumpa!

47653602252_82298637e2_o.jpg
wtw-6.jpg

Rekvizity

 

Když se řekne rekvizita, všichni si představíme všemožné serepetičky jako například načančané lucerničky, retro panenky nebo křídové tabulky

s nápisy. Ale rekvizity nemusí být jen kýčovité. Nejlepší rekvizity jsou ty přirozené! Vemte si radši piknikový koš, kytaru, kytice, deka, oheň, longboard či stylový multivan. Nebo, pokud máte psa a je Vaší součastí, vemte ho. Jestli máte rekvizity, které chcete začlenit, ale máte obavy, zda se budou hodit, dejte mi vědět a zkusíme něco vymyslet.

Svetr, košile, jednoduché tričko, džíny či džínové kraťasy, letní šaty a pod., to vše vypadá dobře.

Tak, tohle je vše!

Dejte mi vědět pokud máte nějaké otázky.

Pokud máte další dotazy, nebojte se mi napsat! Jestli se stále nemůžete rozhodnout, co na sebe, neváhejte mi poslat fotku nebo dvě, toho, nad čím přemýšlíte. Koneckonců, stačí si obléknout to, co Vám vyhovuje a v čem se cítíte jako Vy. Rozpadlé conversky 10let staré? Paráda! Svetr, který milujete, ale je obnošený? Vůbec nevadí! Buďte sami sebou a fotky budou skvělé.

Svetr, košile, jednoduché tričko, džíny či džínové kraťasy, letní šaty a pod., to vše vypadá dobře.

bottom of page